Strona główna
O nas
Aktualności
Struktura
Dziekanat
Rekrutacja
Dla studentów
Fotoplenery

Białowieża luty 2010

Białowieża wrzesień 2010

Karpacz luty 2011

Biebrza 2011

Beskidy luty 2012

Plenery własne

Dla pracowników
Do pobraniaTablica ogłoszeń
Dla firm


Plener zimowy w Beskidach. 14-24 lutego 2012.
Tradycyjnie już w ramach projektu Program rozwojowy Politechniki Koszalińskiej w zakresie przybliżenia kształcenia dla potrzeb rynku pracy i gospodarki opartej na wiedzy współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IV, Działanie 4.1, Poddziałanie 4.1.1 Instytut Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej zorganizował w dniach 14.02-24.02.2012 kolejny plener fotograficzny.
Plener odbył się w Ustroniu (powiat Cieszyński) w Beskidach.
Ze względu na położenie geograficzne oraz porę roku, głównym tematem były góry w zimowej szacie. Jest to trudny temat, gdyż warunki oświetlenia (duże kontrasty) zmuszają nas do precyzyjnego doboru naświetlenia. Każda nieprawidłowość w tym zakresie skutkuje "wypalonym" śniegiem. Ponadto uchwycenie pożądanego kadru wymaga nierzadko od fotografującego dużego wysiłku fizycznego (np. wspięcia się po zaśnieżonym zboczu), co w połączeniu z niską temperaturą znacznie utrudnia opanowanie tematu. Jednak, jeśli opanujemy do perfekcji rzemiosło w takich warunkach, to w łatwiejszych tym bardziej będziemy mogli skupić się na kompozycji.
Ale nie tylko zima i góry towarzyszyły nam na tym plenerze. Byliśmy w Studiu Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej, gdzie mogliśmy zapoznać się z historią Studia, a potem zobaczyć jak powstają współczesne filmy rysunkowe.
Odwiedziliśmy też Cieszyn, gdzie w Zamku obejrzeliśmy Przegląd najlepszych projektów dyplomowych w dziedzinie wzornictwa za ubiegły rok.
Pogoda niestety nam nie dopisywała. Bywały dni z zawiejami śnieżnymi, jak i z deszczem. W te dni kadra pracowała ze studentami w formie warsztatów, przeglądów zdjęć i dyskusji.
Mamy nadzieję że ten, piąty już, plener fotograficzny organizowany przez nasz Instytut potwierdził, że dzięki połączeniu aktywności fizycznej z teoretycznymi i praktycznymi informacjami dotyczącymi realizowanego zadania, jest bardzo dobrą formą rozpoczęcia nowego semestru.Strony autorskie uczestników pleneru (kolejność alfabetyczna):
Strona głównaPoprzednia strona WzornictwaWyślij uwagi techniczne
Copyright: Wzornictwo 2009-2010