Strona główna
O nas
Aktualności
Struktura
Dziekanat
Rekrutacja
Dla studentów
Fotoplenery

Białowieża luty 2010

Białowieża wrzesień 2010

Karpacz luty 2011

Biebrza 2011

Beskidy luty 2012

Plenery własne

Dla pracowników
Do pobraniaTablica ogłoszeń
Dla firm


Plener jesienny w Biebrzańskim Parku Narodowym. 20-26 września 2011.
W ramach projektu Program rozwojowy Politechniki Koszalińskiej w zakresie przybliżenia kształcenia dla potrzeb rynku pracy i gospodarki opartej na wiedzy współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IV, Działanie 4.1, Poddziałanie 4.1.1 Instytut Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej zorganizował w dniach 20.09-26.09.2011 kolejny plener fotograficzny.
Tym razem postanowiliśmy zwiedzić Biebrzański Park Narodowy.
Zasady i cele pleneru były zgodne z tymi, które obowiązywały w czasie pleneru w Białowieży.
Pogoda nam sprzyjała, dzięki czemu możliwe były piesze wycieczki. Najdłuższa z nich (ponad 22 km) zaowocowała możliwością sfotografowania wolnożyjących łosi.
Ponadto zwiedziliśmy i obejrzeliśmy kilka śluz na Kanale Augustowskim. Ten nieprzeciętny zabytek kandyduje do wpisania na listę światowego dziedzictwa UNESCO i jest dowodem na nieprzeciętne zdolności i umiejętności polskich inżynierów i budowniczych XIX wieku. Chętni mogli przepłynąć statkiem odcinek kanału i na żywo przeżyć tzw. śluzowanie (czyli przepłynięcie przez śluzę łączącą dwa zbiorniki wodne o różnych poziomach).
Emocji i mocnych wrażeń oraz okazji do świetnych zdjęć przy tym nie brakowało.
Wieczorne spotykania były okazją do zaprezentowania tych zdjęć, a toczące się przy tym dyskusje inspirowały nas do tego, by następnego dnia zrobić jeszcze lepsze ujęcia.
To już czwarty plener fotograficzny organizowany przez nasz Instytut, a duże zainteresowanie nim studentów potwierdza, że dzięki połączeniu aktywności fizycznej z teoretycznymi i praktycznymi informacjami dotyczącymi realizowanego zadania, jest bardzo dobrą formą rozpoczęcia nowego semestru. Dlatego też mamy wielką nadzieją na kontynuowanie tej tradycji w następnych semestrach.Strony autorskie uczestników pleneru (kolejność alfabetyczna):

Proszę uczestników pleneru o dostarczanie zdjęć na strony autorskie.

Strona głównaPoprzednia strona WzornictwaWyślij uwagi techniczne
Copyright: Wzornictwo 2009-2010