Strona główna
O nas
Aktualności
Struktura
Dziekanat
Rekrutacja
Dla studentów
Fotoplenery

Białowieża luty 2010

Białowieża wrzesień 2010

Karpacz luty 2011

Biebrza 2011

Beskidy luty 2012

Plenery własne

Dla pracowników
Do pobraniaTablica ogłoszeń
Dla firm


Plener jesienny. 17-23 września 2010.
We wrześniu 2010 odbyła się druga (jesienna) tura pleneru zorganizowanego w ramach projektu Program rozwojowy Politechniki Koszalińskiej w zakresie przybliżenia kształcenia dla potrzeb rynku pracy i gospodarki opartej na wiedzy współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IV, Działanie 4.1, Poddziałanie 4.1.1.
Zasady i cele pleneru były zgodne z tymi, które obowiązywały w turze zimowej.
Z uwagi na inną porę roku możliwe były dłuższe piesze wycieczki, a brak śniegu pozwolił na wejście w głąb puszczy z czego studenci chętnie korzystali.
W zakresie fotografowania architektury tym razem odwiedziliśmy cerkwie w: Narewce, Łosince, Dubinach, Nowoberezowie (w tej miejscowości są aż dwie cerkwie) oraz Hajnówce i Białowieży. Cerkiew w Łosince udało nam się (dzięki uprzejmości księdza proboszcza) zwiedzić wewnątrz. Inny niż w tradycji katolickiej, bogaty wystrój wnętrza, wywarł na nas ogromne wrażenie. Zacienione wnętrze cerkwii było dużym wyzwaniem dla fotografujących, jednak udzielone wcześniej wskazówki pozwoliły studentom uporać się z tym zadaniem.
W czasie pleneru - podczas wieczornych dyskusji o fotografii - pokazano również wykorzystanie oprogramowania graficznego do sklejania zdjęć (opcja przydatna przy fotografowaniu architektury w ciasnych pomieszczeniach) oraz do tworzenia zdjęć w technice HDR (opcja przydatna np. dla zdjęć nocnych). Dzięki udostępnieniu sprzętu w postaci instytutowych aparatów fotograficznych oraz laptopów studenci mieli możliwość przećwiczenia podanych wiadomości, co skutkowało ich praktycznym zastosowaniem już następnego dnia.
Plener, dzięki połączeniu aktywności fizycznej z teoretycznymi i praktycznymi informacjami dotyczącymi realizowanego zadania jest bardzo dobrą formą rozpoczęcia nowego semestru i dlatego - mamy taką nadzieję - będzie ona powtarzana w następnych latach.
Jak poprzednio - dziękujemy obsłudze schroniska Paprotka za miłe i gościnne przyjęcie i mamy nadzieję, że jeszcze Was odwiedzimy :-).


Strony autorskie uczestników pleneru (kolejność alfabetyczna):

Proszę uczestników pleneru o dostarczanie zdjęć na strony autorskie.

Strona głównaPoprzednia strona WzornictwaWyślij uwagi techniczne
Copyright: Wzornictwo 2009-2010